Przeskocz do treści

GRUPA DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie ogłasza nabór chętnych osób do wzięcia udziału w grupie wsparcia dla osób doświadczających przemocy psychicznej, fizycznej bądź seksualnej ze strony swoich bliskich.

Spotkania grupy będą odbywały się raz w tygodniu. Czas jednego to 1,5 godziny. Przewidziano 15 spotkań edukacyjno- wsparciowych, na których uczestnicy zdobędą wiedzę o tym  czym jest zjawisko przemocy w rodzinie. Poznają sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zmienią stereotypowe myślenie na  temat zjawiska przemocy dotyczące rodziny, roli kobiety
i mężczyzny (obalenie mitów). Poznają mechanizmy stosowania przemocy. Dowiedzą się, że przemoc jest przestępstwem ściganym przez prawo i można się przed nią skutecznie bronić. Zdobędą wiedzę o aspektach prawnych zjawiska przemocy domowej.

Będą też mieli szansę nawiązać kontakty z osobami o podobnych trudnościach. Wzmocnią przez to swoje więzi społeczne. Nauczą się możliwości funkcjonowania
w relacjach po doznanych urazach.

Nabór do udziału trwa do  30.04.2017r. Osoby zainteresowane udziałem w grupie prosimy o kontakt pod numerem tel.: 58 672 40 63 wew. 34.

Spotkania prowadzić będzie psycholog PCPR. Przystąpienie do grupy poprzedza indywidualna konsultacja.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Skip to content