Przeskocz do treści

GRUPA WSPARCIA DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie ogłasza nabór chętnych osób do wzięcia udziału w grupie wsparcia dla osób doświadczających przemocy psychicznej, fizycznej, bądź seksualnej ze strony swoich bliskich.

Spotkania grupy będą odbywały się raz w tygodniu, w środy, w godzinach 16.00-17.30. Czas jednego spotkania to 1,5 godziny. Przewidziano 15 spotkań edukacyjno - wsparciowych, na których uczestnicy zdobędą wiedzę o tym czym jest zjawisko przemocy w rodzinie. Poznają sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zmienią stereotypowe myślenie na temat zjawiska przemocy dotyczące rodziny, roli kobiety i mężczyzny (obalenie mitów). Poznają mechanizmy stosowania przemocy. Dowiedzą się, że przemoc jest przestępstwem ściganym przez prawoi można się przed nią skutecznie bronić. Zdobędą wiedzę o aspektach prawnych zjawiska przemocy domowej.

Będą też mieli szansę nawiązać kontakty z osobami o podobnych trudnościach. Wzmocnią przez to swoje więzi społeczne. Nauczą się możliwości funkcjonowania
w relacjach po doznanych urazach. Osoby zainteresowane udziałem w grupie prosimy o kontakt pod numerem tel.: 58 672 40 63 wew. 34.

Nabór trwa do zebrania się grupy uczestników. Spotkania prowadzić będzie psycholog PCPR. Przystąpienie do grupy poprzedza indywidualna konsultacja.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Skip to content