Przeskocz do treści

MARSZ “SMERFOWA RODZINA” 26 MAJA 2018r.

W dniu 26.05.2018 roku odbył się marsz promujący rodzicielstwo zastępcze pn. „Smerfowa Rodzina” zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie z okazji święta Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, które obchodzone jest w Polsce w dniu 30 maja.

Marsz wyruszył spod siedziby PCPR w Wejherowie o godzinie 11.30. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz samorządowych Starosta Wejherowski Pani Gabriela Lisius, Wicestarosta Pan Jacek Thiel oraz Pani Danuta Ptach – Główny specjalista ds. pomocy społecznej i zdrowia Starostwa Powiatowego, pracownicy Centrum oraz przedstawiciele rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu wejherowskiego od wielu lat.

Trasa marszu wiodła wzdłuż ul. Sobieskiego, ul. 3 Maja 4 do budynku Starostwa Powiatowego, gdzie Starosta Wejherowski Pani Gabriela Lisius złożyła podziękowania rodzinom zastępczym za ich trudną i odpowiedzialną pracę oraz wręczyła upominki.

Następnie uczestnicy marszu przeszli deptakiem, ulicą Klasztorną do Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego.

Wszyscy uczestnicy podczas tego happeningu przebrani byli za smerfy i rozdawali przechodniom gadżety promocyjne tj. ulotki, balony, cukierki i wiatraczki, które są symbolem rodzicielstwa zastępczego.

Fotoreportaż z przemarszu SMERFÓW przez Wejherowo w ramach promocji rodzicielstwa zastępczego.

Skip to content