Przeskocz do treści

PUNKT INFORMACYJNY O PIECZY ZASTĘPCZEJ

W dniach 5 i 6 lipca 2014 r. w godz. 10.00-14.00 w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan odbędzie się akcja informacyjna dotycząca rodzicielstwa zastępczego. Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie wspólnie z rodzicami zastępczymi odpowiedzą na wszelkie pytania związane z pełnieniem funkcji rodzica zastępczego. Akcji informacyjnej będzie towarzyszyła wystawa prac konkursowych dzieci z rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z powiatu wejherowskiego, pt. "Ja i mój świat".

Wg danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2012 r. w całej Polsce funkcjonowało 39,5 tysiąca rodzin zastępczych. W powiecie wejherowskim obecnie jest 217 takich rodzin. To wciąż zbyt mało, aby spełnić potrzeby dzieci, które nie mogą być wychowywane przez swoich biologicznych rodziców. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wychodząc naprzeciw potrzebom organizuje spotkania informacyjne, podczas których kandydaci na rodziny zastępcze będą mogli uzyskać kompleksowe informacje na temat wymagań związanych z pełnieniem pieczy zastępczej.

Akcji informacyjnej będzie towarzyszyła wystawa prac dzieci z rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z powiatu wejherowskiego, które brały udział w konkursie "Ja i mój świat". Konkurs miał na celu propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego, jak również zwrócenie uwagi na potrzeby dzieci i potrzeby rozwijania ich talentów oraz zdolności plastycznych. Partnerem akcji jest Port Rumia Centrum Handlowym Auchan.

Chętnie włączamy się w akcje, które mogą przyczynić się do poprawy warunków życia osób w trudnej sytuacji, a w szczególności dzieci. Mamy nadzieję, że spotkanie z rodzinami zastępczymi, które odbędzie się w naszej galerii handlowej w najbliższy weekend spotka się z ciepłym przyjęciem i zainteresowaniem gości – podkreśla Adam Kozioł, menedżer Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan.

Skip to content