Przeskocz do treści

Wyróżnienie dla PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie otrzymało wyróżnienie dla Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej za wkład w rozwój rodzinnej opieki zastępczej oraz podejmowanie wysiłków, których celem jest realizacja zapisów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Wyróżnienie przyznano  także powiatowi wejherowskiemu, czyli organowi prowadzącemu PCPR.

Wyróżnienia podczas III Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego w Warszawie z rąk wiceminister pracy i polityki społecznej Elżbiety Sredyn i rzecznika praw dziecka Marka Michalaka odebrali: etatowy członek zarządu powiatu wejherowskiego Jacek Thiel, dyrektor PCPR Iwona Romanowska oraz zastępca dyrektora PCPR Małgorzata Bernacka.

Wyróżnienia przyznawane były po raz pierwszy przez Koalicję na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej w ramach projektu realizowanego i finansowanego z funduszy EOG i otrzymały je powiaty: bialski, legionowski, turecki i wejherowski oraz miasta: Gdańsk, Gdynia, Kielce, Radom i Rybnik.

Jest to kolejne wyróżnienie dla naszej instytucji, pierwsze otrzymaliśmy w roku 2013  za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej przyznane przez ministra pracy i polityki społecznej oraz w 2012 roku za wdrożenie programu społecznego, ukierunkowanego na rozwiązywanie trudnych problemów społecznych, takich jak narkomania, alkoholizm, bezdomność i przemoc w rodzinie.

 

DSC_0869 (1)wyróżnienie5

SONY DSC
SONY DSC

wyróznienie1wyróżnienie311324054_883024355096585_95320316_n

Skip to content